Разкрити факти за морковите

Разкрити факти за морковите

Разкрити факти за морковите

Blog Article

Докато ниският гликемичен индекс на сока означава, че не повишава кръвната захар толкова, колкото другите сокове, все пак трябва да внимавате да нормализирате приема си. 

Използването на материалите от сайта без изрично разрешение на автора е забранено.

В морковите се съдържа голямо количество летицин и пектин.

Освен в кухнята, листата от моркови могат да бъдат полезни и в градинарството и компостирането. Когато се оставят върху растението, те могат да помогнат за предпазване на корените на морковите от вредители.

Те засилват борбата на клетките срещу микроби и вируси.

Най-подходяща за отглеждане на морков е леката глинесто-песъчлива структурна почва. На тежки глинести почви кореноплода се деформира, повърхноста му става груба и грапава. Не понася високата почвена киселинност и торенето с пресен оборски тор. При торене с оборски морковите тор кореноплодите се разклоняват.

Експерт за взривовете в Ливан: Модифицирани са батериите, не устройствата Русия си е върнала контрола над две села в Курска област Рапърът Шон "Диди" Кумс остава в затвора в Бруклин

Освен това витамин С действа като антиоксидант, за да предпази кожата ви от увреждането, което причиняват свободните радикали.

Сокът от моркови съдържа големи количества хранителни вещества, които са полезни за очите. Най-съществена роля играе витамин А, който е важен за зрението.

Освен това осигурява защита срещу очни заболявания, причинени от стареенето. Освен това намалява риска от улавяне на катаракта, което е често срещано очно заболяване.

Нещо повече, сокът от моркови е отличен източник на лутеин и зеаксантин – два други каротеноида, които се натрупват в очите и ги предпазват от увреждащата светлина.

Антоцианините - естествени оцветители, силни антиоксиданти - борят се с инфекциите, участват в усвояването на мазнините.

Те също помагат за намаляване нивата на холестерола, тъй като разтворимите влакна в тях се свързват с жлъчните киселини.

Такива ползи за здравето се приписват на състава на протеини, витамини, липиди, минерали, аминокиселини и микроелементи на кефира.

Report this page